צור קשר    דרושים     English
אודות  למה אנחנו  הלקוחות שלנו  מה אומרים עלינו  פרויקטים  מוצרים  תחומי פעילות  
עמוד הבית    
התייעלות אנרגטית

מדינת ישראל נמצאת בקיץ 2012 על סף משבר אנרגיה ארצי. מן הצד האחד הביקוש ההולך וגובר לחשמל ומן הצד השני הפסקת הזרמת הגז המצרי, לצד עליות מחירי הדלקים האחרים שהביאה לעליה חדה במחירי האנרגיה שאנו משלמים. כל זאת עוד לפני שהתחלנו לחשוב על הפחתת גזי החממה עליה התחייבה המדינה עם הצטרפותה לארגון ה OECD.
למשבר ההמתקרב פתרונות אפשריים רבים אך פתרון אחד יביא ללא ספק לשיפור המצב הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך: התייעלות!

התייעלות אנרגטית משמעותה הפשוטה לעשות יותר עם אותה הכמות הקיימת. במשך שנים התרגלנו להשתמש במערכות צרכניות האנרגיה ללא חשיבה על משמעות השימוש. כולנו יודעים שכשהמזגן דולק צריך לסגור את החלונות, כולנו יודעים כמה ק"מ לליטר אפשר לנסוע ברכב שלנו, אבל התמונה היא גדולה בהרבה.

בשנים האחרונות אנו בקבוצת מאגמא פועלים רבות בקרב לקוחותינו על מנת לסיע להם בייעול צריכת האנרגיה המפעלות. מפעלי ייצור צורכים כמויות אנרגיה גדולות מאוד במערכות הייצור השונות כאשר העקריות שבהן הן מערכות החימום והקירור, מערכות המים, גזים ואוויר דחוס ועוד.

כפתרון, אנו מציעים כלי לניהול משק האנרגיה המפעלית. כלי זה מלווה את המפעל לאורך הדרך ומאפשר למעשה להמשיך ולהתייעל לאורך כל הדרך.
הטמעת המערכת מתבצעת בשלושה שלבים:

  • איסוף נתונים: בשלב זה מתבצע איסוף מידע על זרימת האנרגיה במפעל ואיתור נקודות הצריכה והבזבוז העיקריות. 
  • ניתוח המידע שנאסף והסקת מסקנות:  כבר בשלב איסוף הנתונים ניתן להשיג חיסכון מהיר ואמיתי, רק באמצעות הצפת המידע והצגתו. פעולות אלו נוגעות לרוב לאופי השימוש במערכות השונות על ידי המפעל.
  • הטמעת מערכות בקרה יעילות: על בסיס המידע שנאסף ניתן ליישם מערכות בקרה חכמות, אשר מפעילות את המערכות השונות במפעל במשטר חכם יותר, הלוקח בחשבון לא רק את התוצר הסופי שעל המערכות לייצר (כדוגמת מים חמים או קרים), אלא מתחשב גם בגורמים נוספים על מנת לספק את התוצר בצורה היעילה והחסכונית ביותר.

 

תחומי פעילות
+ פיקוח וניהול פרויקטים
+ תכנון והקמת מפעלים ומערכי ייצור
+ חשמל אוטומציה ובקרה
+ ראייה ממוחשבת
+ מערכות לניהול ייצור (MES)
+ זימון ייצור
+ סימון ועקיבה
+ התייעלות אנרגטית
+ פיתוח פתרונות תוכנה
גירסה להדפסה
שלח לחבר
אודות   למה אנחנו   הלקוחות שלנו   מה אומרים עלינו   פרויקטים   מוצרים   תחומי פעילות   צור קשר   דרושים   מפת אתר