צור קשר    דרושים     English
אודות  למה אנחנו  הלקוחות שלנו  מה אומרים עלינו  פרויקטים  מוצרים  תחומי פעילות  
עמוד הבית    תחומי פעילות    זימון ייצור
זימון ייצור

 לקבלת מידע נוסף חייגו 08-9474108

זימון ייצור


התחרות הגוברת, הצורך ביעול מתמיד והמעבר לשיטות ייצור רזות, מחייבים את התעשינים להיערך למעבר מייצור המוני של מספר מצומצם של מוצרים, לייצור מגוון רחב של מוצרים במנות קטנות.
הלקוחות מצפים לזמני אספקה מהירים ובגישה של Just in Time. תנאי השוק מחייבים הקפדה על רמה נמוכה של הוצאות תפעוליות לצורך השגת רמות מחירים תחרותיות ועל וניצול מיטבי של המשאבים הקיימים והעומדים לרשותו.

פעמים רבות מערכות כגון MRP ו - ERP משמשות לתכנון תוכנית הייצור ברמת תכנון גלובאלית, בדרך כלל ברמת מחלקות ומרכזי עבודה ולא ברמת מכונות או תחנות עבודה. מערכות אלו אינן מחשבות תוכנית ייצור בקיבולת סופית ואינן מתחשבות באילוצים הפיזיים של המכונות. הנחת העבודה שלהן היא קיבולת "אינסופית".
התכנון העדין ברמת תחנת עבודה מבוצע לרוב ע"י מנהל המחלקה בתדירות יומית ומתבסס על שיקולי יעילות מקומיים ברמת המחלקה. קיים לרוב קושי לבצע תכנון של מטריצת פעולות - מכונות בתדירות יומית. תוכנית ייצור המתבססת על קיבולת סופית מבצעת את התכנון העדין לכל תחנת עבודה / מכונות תוך הפעלת שיקולי יעילות כלל מפעליים.
זימון משאבים בקיבולת סופית מבוסס על סימולציה ממוחשבת של תהליך הייצור המבוססת על מודל המפעל. למודל זה מוסיפים את הדרישה השוטפת - הזמנות לקוח, ומקבלים תוכנית ייצור לטווח הקצר - ימים\שבועות.
הסימולציה מבוססת על מידע הלוקח בין השאר בחשבון את האילוצים הבאים:
1. זמני תקן לייצור מוצר, קיבולת ייצור של כל מכונה או קו ייצור, זמני הסבה במעבר בין מוצרים.
2. זמינות כ"א לביצוע העבודה, רמת ההכשרה של העובדים.
3. זמינות חומרי הגלם לייצור המוצר
4. ניתובים שונים של מוצרים ותלויות בתהליך הייצור, צווארי בקבוק בתהליך.
מכיון שהמודל מכיל מידע על יכולת המפעל לעמוד בקיבולות ייצור הייצור, התוכנית המתקבלת הינה ריאלית והאילוצים והקיבולות האמיתיים נלקחים בחשבון, מכאן הביטוי "בקיבולת סופית".

כאשר משלבים הטמעה של מערכת זימון כחלק מתהליך הטמעה של מערכת ניהול ייצור (MES), תוכנית העבודה המתקבלת ממערכת הזימון מוזנת ישירות למערכת ה - MES ויוצאת אל הפועל.
לפני כל הרצה של תהליך זימון במערכת הזימון, מתעדכנת המערכת במידע עדכני על תהליך הייצור ממערכת ה - MES, אשר משקפת באופן שוטף את תהליך הייצור ברצפת הייצור. כך ניתן להגיע לזימון הקרוב ביותר למציאות המתבסס על נתוני אמת ולא על נתונים תיאורטיים.

 

 

תחומי פעילות
+ פיקוח וניהול פרויקטים
+ תכנון והקמת מפעלים ומערכי ייצור
+ חשמל אוטומציה ובקרה
+ ראייה ממוחשבת
+ מערכות לניהול ייצור (MES)
+ זימון ייצור
+ סימון ועקיבה
+ התייעלות אנרגטית
+ פיתוח פתרונות תוכנה
גירסה להדפסה
שלח לחבר
אודות   למה אנחנו   הלקוחות שלנו   מה אומרים עלינו   פרויקטים   מוצרים   תחומי פעילות   צור קשר   דרושים   מפת אתר