צור קשר    דרושים     English
אודות  למה אנחנו  הלקוחות שלנו  מה אומרים עלינו  פרויקטים  מוצרים  תחומי פעילות  
עמוד הבית    תחומי פעילות    סימון ועקיבה
סימון ועקיבה

 לקבלת מידע נוסף חייגו 08-9474108

סימון ועקיבה

 

אתגרים רבים עומדים בפני יצרנים הנדרשים למצוא טכנולוגיות שתאפשרנה להם לעקוב אחר מוצריהם, הן בתהליכי הייצור עצמם והן לאחר שהמוצר עזב את המפעל ויצא אל מערכות ההפצה או אל הלקוח הסופי.
הדרישה ההולכת וגוברת של הלקוחות למידע על המוצרים שהם צורכים, כולל מידע על חומרי הגלם השונים, תהליכי הייצור שעבר המוצר, תנאי אחסונו ועוד, מחייבים את היצרנים השונים להטמיע מערכות מידע מורכבות, שיאפשרו להם לעקוב אחר המוצר בכל שלבי הייצור ולעיתים לאסוף מידע גם על חומרי הגלם ותנאי ייצורם.

מערכות מידע לניהול ייצור (MES) כדוגמת Shopfloor-Online מאפשרות לאותם יצרנים לבצע איסוף נתונים בזמן אמת מקווי הייצור ובכך לסייע בהרכבת אילן היוחסין של המוצר הסופי. איסוף נתונים זה מתבסס, במקרים רבים, על מקורות מידע הנקראים בצורה ידנית או אוטומטית מקווי הייצור ומחומרי הגלם השונים. לצורך כך, נדרשים היצרנים לסימון של אותם מוצרים או חומרי הגלם בסימון שיאפשר קריאה אוטומטית בקו הייצור.
ישנן אפשרויות סימון שונות לצורך זהוי חד משמעי של מוצר באופן אוטומטי בקווי הייצור במפעל:  

סימון באמצעות תויות ברקוד
כולנו מכירים את הברקוד, אשר הפך לחלק בלתי נפרד מכמעט כל מוצר שאנו רוכשים בסופרמרקט. מי לא מכיר את פעולת החיוב שמבצעת הקופאית בסופר באמצעות קריאת הברקוד מהמוצר שרכשנו. קריאת הברקוד מעדכנת את מערכת המידע במס' המזהה את המוצר שרכשנו. סימוני הברקוד שכיחים מאוד גם בתעשיה ונעשה בהם שימוש רב בין השאר לצורך זיהוי מנה בתהליך הייצור, זיהוי חומרי גלם וסימון מוצרים סופיים. אנו מציעים פתרונות שונים לסימון מוצרים בברקוד באמצעות תויות כחלק מתהליך הייצור, האריזה או האחסנה. סימון התויות יעשה בדרך שמתאימה לתהליך אצל הלקוח תוך שימוש במוצרי התוכנה השונים שאנו מייצגים כגון Loftware Print server או Bartender. בנוסף ניתן להתאים פיתרון לקריאה ואיסוף נתונים באמצעים שונים הכוללים קוראים נייחים להתקנה בקוי ייצור, קוראים ניידים או מספונים לקריאת המידע המשלבים אפליקציה מתאימה.

 01_185 150514971502149315031493150615111497148914922_185 150514971502149315031493150615111497148914923_185
 תויות ברקוד D1 לסימון מוצרים במחסן תוית ברקוד PDF417 המכיל מידע רב על מוצר  תוית המכילה קוד Data Matrix המכיל מידע רב על מוצר
 

סימון באמצעות RFID
RFID - Radio Frequency Identification, הינה טכנולוגיה המאפשרת סימון מוצרים וזיהוים בצורה אלחוטית ללא צורך בשדה ראייה או במגע עם המוצר. את תגי ה - RFID ניתן להצמיד למוצר בשיטות שונות, החל מתוית שתוצמד למוצר ועד לרכיב שיוטמע בתוך המוצר כחלק אינטגראלי ממנו.
ישנם שלושה סוגים של תגים אשר משדרים לקורא: אקטיבי, פסיבי ופסיבי למחצה:

  • תג פסיבי - תג ללא מקור מתח, אשר אינו משדר מידע באופן קבוע. כאשר התג ייכנס לתוך שדה אלקטרומגנטי שמיוצר באמצעות קרוא מתאים, יעורר השדה את התג וזה יתחיל לשדר את המידע השמור בו.
  • תג אקטיבי - תג בעל מקור מתח פנימי (סוללה), המשדר את המידע השמור באופן קבוע. כך מתאפשרת קריאה של המידע באמצעות קורא גם ממרחק רב יותר ומבלי שיהיה צורך לעורר את התג. תגים אקטיביים הם לרוב בעלי טווח שידור גדול וזיכרון גדול יותר לשמירת מידע, מאשר תגים פאסיביים.
  • תג פסיבי למחצה - תג בעל מאפיינים פסיביים, המכיל סוללה פנימית שמספקת אנרגיה לשבב עצמו. אנרגיה זו משמשת לצורך הגדלת טווח השידור של התג הפסיבי, אולם בשונה מן התג האקטיבי, התג אינו משדר את המידע באופן קבוע אלא ישדר את המידע רק כאשר התג ייכנס לתוך שדה אלקטרומגנטי שמיוצר באמצעות קרוא מתאים, יעורר השדה את התג וזה יתחיל לשדר את המידע השמור בו.

אנו מציעים פתרונות שונים לסימון מוצרים ב - RFID כחלק מתהליך הייצור, האריזה או האחסנה. סימון המוצרים יעשה בדרך שמתאימה לתהליך אצל הלקוח תוך שימוש במוצרי התוכנה השונים שאנו מייצגים כגון Loftware Print server או Bartender המאפשרים סימון כתיבת מידע אל התגים.
בנוסף ניתן להתאים פיתרון לקריאה ואיסוף נתונים באמצעים שונים הכוללים קוראים נייחים להתקנה בקוי ייצור, קוראים ניידים או מספונים לקריאת המידע המשלבים אפליקציה מתאימה

rfidtag_339


סימון ישיר ( DPM (Direct Part Marking באמצעות Data Matrix
במקרים רבים נדרש לסמן מוצרים בסימון שלא יימחק אף פעם, שלא יוכל להיפגם, סימון שיהפוך למעשה לחלק בלתי נפרד מן המוצר. סימון המוצר בסימון ישיר הוא למעשה סימון המוצר בצורה כזו שלא יתווסף חומר נוסף למוצר בתהליך הסימון עצמו. לרוב יעשה הסימון באמצעות לייזר, Peen Marker או בצריבה אלקטרו-כימית.
כאשר מסמנים את המוצר בסימון ישיר, מתקבלים קונטרסטים שונים לסימון התלויים במשטח אותו מסמנים. סימון של זכוכית שקופה ייתן קונטרסט שונה מקונטרסט שיתקבל בסימון משטח מתכתי.
המגבלה העיקרית של סימון באמצעות ברקוד קונבנציונאלי במקרים כאלו היא הדרישה לקונטרסט סימון גבוה על מנת שניתן יהיה לקרוא את הסימונים בצורה אמינה.

סימבולים דו ממדיים (2D), כדוגמת Data Matrix, נותנים מענה למגבלה זו באמצעות קידוד דיגיטאלי של הנתונים, בדומה ללוח דמקה המכיל תאים לבנים ושחורים (On/Off). בכך מתאפשרים סימון וקריאה בצורה אמינה, של סימונים בעלי קונטראסט נמוך ישירות על גבי המוצר ללא צורך בתוית.
אנו מציעים פתרונות שונים לסימון מוצרים בסימון ישיר (DPM) כחלק מתהליך הייצור של המוצר. סימון המוצר יעשה בשיטה המתאימה ביותר לתהליך אצל הלקוח.ניתן להתאים פיתרון לקריאה ואיסוף נתונים באמצעים שונים הכוללים קוראים נייחים להתקנה בקוי ייצור, קוראים ניידים או מספונים לקריאת המידע המשלבים אפליקציה מתאימה.

בנוסף, אנו מתמחים במתן פיתרונות סימון ווריפיקציה של סימוני Data Matrix לצורך עמידה בדרישות תקנים שונים כגון: UID MIL STD-130Mשל ה - DoD, תקן עולם התעופה - IAQG SAE9132, תקן AIM DPM ועוד תקנים רבים נוספים.

 4_185  5_185  6_185
 סימון ישיר באמצעות לייזר על PCB  סימון ישיר על חלקי פלסטיק באמצעות אינסרט בתבנית הזרקה  סימון ישיר על חלק מתכתי באמצעות Peen Marker

תחומי פעילות
+ פיקוח וניהול פרויקטים
+ תכנון והקמת מפעלים ומערכי ייצור
+ חשמל אוטומציה ובקרה
+ ראייה ממוחשבת
+ מערכות לניהול ייצור (MES)
+ זימון ייצור
+ סימון ועקיבה
+ התייעלות אנרגטית
+ פיתוח פתרונות תוכנה
גירסה להדפסה
שלח לחבר
אודות   למה אנחנו   הלקוחות שלנו   מה אומרים עלינו   פרויקטים   מוצרים   תחומי פעילות   צור קשר   דרושים   מפת אתר