צור קשר    דרושים     English
אודות  למה אנחנו  הלקוחות שלנו  מה אומרים עלינו  פרויקטים  מוצרים  תחומי פעילות  
עמוד הבית    תחומי פעילות    מערכות לניהול ייצור (MES)
מערכות לניהול ייצור (MES)

 לקבלת מידע נוסף חייגו 08-9474108

MES - מערכות ניהול הייצור , מחשוב רצפת ייצור


מערכות ניהול הייצור או -  MES (Manufacturing Execution Systems) משמשות ככלי ניהולי המאפשר שליטה במערכות הייצור;
מערכות  MES ממלאות את הפער הקיים בין המערכת הלוגיסטית, ה -   ERP למערכות הייצור, ובכך, למעשה מקשרות מערכות ניהול הייצור בין שתי שכבות המידע: מערכת ה-ERP המכילה מידע לוגיסטי רב, ומערכות ברצפת הייצור כגון בקרים מתוכנתים, מערכות HMI ו - SCADA, מערכות לניהול מעבדה ומערכות נוספות המכילות מידע ייצורי רב.
מערכות ניהול הייצור מאפשרות צפייה בסטאטוס הוראות הייצור, סידורן והורדה לייצור. הוראות הייצור יועברו לרוב אל מערכת - MES  בממשק ממערכות ה ERP או ממערכות זימון הייצור 

פעילות נוספת המתאפשרת בזכות MES הינה הצגת מדדי ייצור שונים בזמן אמת, המאפשרים למנהלי הייצור והתפעול לראות בזמן אמת את המתרחש ברצפת הייצור ולהגיב לאירועים שונים באופן מיידי

  • באמצעות מערכות ניהול הייצור ניתן אף לבצע ניהול ומעקב אחר כל תנועת מלאי המתבצעת תוך כדי תהליך הייצור. הניהול והמעקב על ידי   MES  מבטיח תמונת מלאי אמיתית בכל רגע.
  • מערכת MES מעודכנת בכל פעולת שינוע מלאי ברצפה הן בצורה אוטומטית והן באמצעות אביזרי זיהוי מתקדמים כדוגמת מערכות Vision, קוראי בר-קוד ו - RFID.
  • איסוף הנתונים שמבוצע על ידי מערכות ניהול הייצור  מאפשר ביצוע מלא ופרטני של עקיבות המוצר (Tracing & Tracking).
  • מערכת MES  מאפשרת תחקור לאחור של כל הפעולות שבוצעו בעת ייצור מוצר \ מנת ייצור; בדרך זו ניתן באמצעות MES לנתח את כל האירועים שהתרחשו בעת הייצור, את כל חומרי הגלם שנצרכו וכן  נתוני תהליך, כמויות שיוצרו,  עצירות מכונה ועוד.  כתוצאה מכך הופכות מערכות ניהול הייצור לכלי רב עוצמה לניתוח ביצועי הייצור והסקת מסקנות לגבי צווארי הבקבוק שלו ודרכים לשיפור יעילות הייצור .
  • מערכות  MES כוללות כלים המבטיחים ייצור מוצרים איכותיים העומדים בתקני האיכות שנקבעו ע"י המפעל. מערכות ניהול הייצור מאפשרות קביעת תוכניות איכות לכל מוצר, איסוף נתוני האיכות והתראה על חריגות בייצור. בנוסף, כוללות מערכות ניהול הייצור כלי ניתוח ו - SPC המאפשרים לבצע חקר תהליכים מעמיק על בסיס המידע שנצבר במערכת.
  • מערכות  MES מאפשרות בניית תוכנית אחזקה שנתית, המתבססת בין השאר על המידע שנאסף על מצב הציוד במפעל. מערכות ניהול הייצור מבצעות צבירה של שעות השימוש בציוד, סה"כ רכיבים שייוצרו ופרמטרים נוספים. על בסיס הנתונים שנאספו על ידי מערכות ניהול הייצור ניתן לדעת בכל זמן נתון את מצבו של הציוד, לתזמן טיפולים יזומים ולפתוח קריאות שירות בעת התרחשות תקלה.


למידע נוסף על מערכת Shopfloor-Online לניהול הייצור המשווקת על ידי קבוצת מאגמא, לחץ כאן.

תחומי פעילות
+ פיקוח וניהול פרויקטים
+ תכנון והקמת מפעלים ומערכי ייצור
+ חשמל אוטומציה ובקרה
+ ראייה ממוחשבת
+ מערכות לניהול ייצור (MES)
+ זימון ייצור
+ סימון ועקיבה
+ התייעלות אנרגטית
+ פיתוח פתרונות תוכנה
גירסה להדפסה
שלח לחבר
אודות   למה אנחנו   הלקוחות שלנו   מה אומרים עלינו   פרויקטים   מוצרים   תחומי פעילות   צור קשר   דרושים   מפת אתר