צור קשר    דרושים     English
אודות  למה אנחנו  הלקוחות שלנו  מה אומרים עלינו  פרויקטים  מוצרים  תחומי פעילות  
עמוד הבית    מוצרים    תוכנה    Shopfloor-Online – מערכת MES לניהול ייצור
Shopfloor-Online – מערכת MES לניהול ייצור

מחשוב רצפת ייצור

 

מפעלים רבים משקיעים מאמצים ניכרים  על מנת לגרום לכך שהמערכות היצרניות שלהם תגענה לסטנדרטים בינלאומיים.
מציאת דרכים לשיפורים קטנים בביצוע ובאיכות הופכת לאתגר קשה ביותר, אך זוהי המציאות בה רוב החברות נתקלות.
דרישות הלקוחות והלחץ של המתחרים ובעלי המניות הינם גורם מתמיד בדרך לשינוי.
על ידי התמקדות בנושאים פרקטיים העומדים בפני היצרנים, פיתחה חברת Lighthouse Systems יישומים רבי עוצמה, חסכוניים וניתנים לקונפיגורציה בקלות, אשר קל להריץ אותם ולתמוך בהם. ניתן להבין אותם בקלות והשימוש בהם נעשה בכל הרמות - החל מרצפת הייצור ועד לרמת ההנהלה.
מערכת ה-MES של חברת Lighthouse Systems מכוונת לתחום אליו מערכות ה - ERP המתקדמות ביותר לא מסוגלות להגיע - הזמינות של מידע יצרני הנחוץ לזיהוי בעיות בתהליך הייצור, לזיהוי הזדמנויות, לביצוע שינויים יעילים או עמידה בדרישות תקן כגון מידע הניתן לעקיבה.

רוב בעלי התפקידים התפעוליים מתעדים כמות גדולה של מידע תפעולי. הבעיה היא שמידע זה מפוזר בקביעות במגוון רחב של מערכות החל מיישומי מחשבונים, דרך גיליונות אלקטרוניים וכלה ברשומות נייר (עותקים קשיחים). כמובן שמידע מסוג זה נתון באופן תמידי תחת הסכנה של טעות אנוש כגון טעויות רישום והקלדה. המידע אינו נגיש לכל האנשים, אשר יכולים להפיק ממנו תועלת ואינו אמין, הוא לעיתים רחוקות זמין כשזקוקים לו ויש צורך לעבד אותו לפני שהוא מוצג בפני ההנהלה.

פתרון ה-MES של חברת Lighthouse Systems - מערכת המידע לניהול הייצור Shopfloor-Online, מספק נראות בזמן אמת של כל סביבת הייצור. בהיותה מערכת אינטרנטית מבוססת, המידע שנאסף ע"י המערכת נגיש לכל אחד הזקוק לו - מפעיל של מכונה ספציפית, עובד הנמצא במקום אחר בשרשרת הייצור, מנהל המשמרת או כל דרג ניהולי אחר. יתרון זה מגדיל את הזמינות לתמיכה בפונקציות המפעליות: הנדסת ייצור, תחזוקה, הנדסה, איכות, וכמובן התפעול.
יכולת נראות זו באה לידי ביטוי לא רק ברמת המפעל הבודד, ניתן לראות מה מתרחש בכל אחת מהיחידות היצרניות בכל מקום בעולם.
המערכת יכולה לקבץ מידע ממספר מפעלים על מנת לספק מדדים השוואתיים בין מפעליים.

מערכת Shopfloor-Online מלאה ניתנת ליישום בחלקים, פונקציה אחרי פונקציה. ניתן להטמיע את המערכת במחלקה אחת של המפעל ולאחר שהוכח כי המערכת עובדת, להטמיע אותה במחלקות נוספות ולהרחיב את תחומי הפעילות בהם המערכת עוסקת.
התוכנה הינה בינלאומית ומספקת ממשק משתמש רב לשוני (כולל עברית מלאה) ומתחשבת בהפרשי הזמנים מסביב לגלובוס, כך שניתן לשלב אותה בכל מפעל ומפעל ברחבי העולם.
המערכת מבוססת על ארכיטקטורת ה-web העדכנית ביותר, מוסמכת ע"י Microsoft ומשתלבת עם מערכות המידע הקיימות בארגון כגון מערכות ERP של יצרנים שונים, מערכות PLM ועוד.
היתרונות שבמערכת שיטתית ומוכללת כ - Shopfloor-Online הינם עצומים. ע"י התמקדות בלב הפעולות היצרניות של המפעל, Shopfloor-Online מספקת את הכלים להקטנת מספר הפגומים,הורדת השבתות הייצור, שיפור האיכות, הביצועים והעמידה בזמני האספקה ללקוחות.
חברות אשר אימצו מערכות לניהול ייצור החזירו את ההשקעה במערכת תוך חודשים ספורים.
מערכת MES של חברת Lighthouse Systems מאפשרת למפעלים להפוך את תרבות הייצור שלהם ממצב שבו כל החלטה תפעולית וכספית נסמכת על אינטואיציה וניסיון, למצב בו ההחלטות מבוססות על מידע מדויק ואמין המתקבל בזמן אמת.

Shopfloor-Online וניהול הייצור:

 • מכילה חבילה של מודולים המאפשרים למנהלי הייצור לתפעל ולשלוט בצורה קלה ויעילה במערך הייצור. את המודולים השונים המרכיבים את חבילת ניהול הייצור ניתן ליישם בשלמותם, או לבחור ליישם רק את המודולים הרלוונטיים המתאימים למפעל.
 • מאפשרת למנהל לזמן הוראות ייצור באופן יעיל יותר, מאפשרת לבצע שינויים בלוח הזמנים ולראות את השפעתם על התחייבויותיו למועדי אספקה ללקוח.
 • מבצעת עקיבה אחר כל אירוע ופעולה שמתרחשים במהלך הייצור: מערכות הייצור בהן נעשה שימוש בהוראת הייצור, החומרים שנצרכו בתהליך, מנות המוצר שנוצרו, מספרים סידוריים, בדיקות איכות וכל אירוע חריג. 
 •  מתעדת קבלת חומרים במפעל. בנוסף, מתעדת המערכת כל צריכה של חומר גלם במהלך תהליך הייצור. תיעוד צריכת חומרי הגלם בתהליך הייצור מאפשר עקיבה אחר כל חומרי הגלם בהם נעשה שימוש בייצור מוצר, הוראת ייצור, מנה וכדו'.
 • עוקבת אחר המלאי המיוצר ומאפשרת הפקת דוחות ייצור. המלאי מנוהל באמצעות הגדרת מצבים שונים, כך שמלאי הנמצא בבידוד, בפסילה או ב-Rework יכול להיות מזוהה בקלות.
 • מתעדת את המספר הסידורי של הפריט הסופי, את המספר הסידורי או המנה של כל רכיב שהורכב / נצרך בייצור המוצר ואת השעה והמכונה בהן יוצר הפריט.
 • מאפשרת לתעד אירועים באמצעות יומן אירועים דיגיטאלי. אירועים שכיחים יכולים להיות מוגדרים ומתועדים באופן פשוט בכל תהליך ולהיות מקושרים למוצרים שיוצרו בקו הייצור באותה עת.

Shopfloor-Online וניהול האיכות:

Shopfloor-Online מכילה חבילה של מודולים המבטיחים ייצור מוצרים איכותיים העומדים בתקני האיכות שנקבעו ע"י המפעל. חבילת האיכות מאפשרת קביעת תוכניות איכות לכל מוצר, איסוף נתוני האיכות והתראה על חריגות בייצור. בנוסף כולל המוצר כלי ניתוח ו - SPC המאפשרים לבצע חקר תהליכים מעמיק על בסיס המידע שנצבר במערכת.

 • בדיקות איכות
  Shopfloor-Online מאפשרת לקבוע תוכנית בקרת איכות עבור כל מוצר או משפחות מוצרים המיוצרות במפעל. בדיקת האיכות מגדירה את תכונות המוצר הנדרשות למדידה (משתנים או מאפיינים), גודל המדגם, תדירויות ומפרטים. המערכת מחייבת את המפעילים לבצע את הבדיקות הנחוצות בזמן הנדרש ומתעדת את מדידות האיכות במערכת באופן ידני או ישירות מציוד המדידה. תוצאות מחוץ לתחומי המפרט מתויגות כהתראות.
 • SPC
  Shopfloor-Online מכילה כלי ניתוח מתקדמים המאפשרים יצירת גרפים של SPC. ניתן להגדיר תחומי בקרה עליונים ותחתונים וכללי SPC לצורך זיהוי מגמות. ערכים שנמצאים מחוץ לתחומים שהוגדרו מתויגים במערכת כהתראות.
 • Out of spec and out of control alarms - התראות של "מחוץ למפרט" ו"מחוץ לגבולות הבקרה"
  כל חריגה של ערך נמדד מהגבולות שהוגדרו עבורו מתויגת על ידי המערכת כהתראה. המפעילים יכולים לתעד סיבות לחריגה, פעולות שננקטו על מנת לטפל בחריגה וכן לסגור את ההתראה. ההתראות יכולות להיות מנותחות לפי פרמטרים שונים כגון תדירות, גורמים שכיחים, פעולות שכיחות, שיעורי סגירה וכדו'.
 • Process monitoring - ניטור תהליך
  Shopfloor-Online יכולה להתממשק באופן ישיר עם ציוד הייצור ולבצע מדידות בזמן אמת כגון טמפרטורות, לחצים, תעריפי עמלות ושאר פרמטרים הקשורים לתהליך. כאשר הדבר נעשה בצירוף עם מודול ה - SPC, ניתן להגדיר התראות מגמה סטטיסטיות על מנת לנטר פרמטרי ייצור.

מחשוב רצפת ייצור 
 דוגמא למסך SPC המאפשר ניתוח מידע האיכות שנאסף ברצפת הייצור

Shopfloor-Online וניהול האחזקה:

Shopfloor-Online מכילה חבילה של מודולים המאפשרת לבנות תוכנית אחזקה שנתית, המתבססת בין השאר על המידע שנאסף על מצב הציוד במפעל. המערכת מבצעת צבירה של שעות השימוש בציוד, סה"כ רכיבים שייוצרו ופרמטרים נוספים. על בסיס הנתונים שנאספו ניתן לדעת בכל זמן נתון את מצבו של הציוד, לתזמן טיפולים יזומים ולפתוח קריאות שירות בעת התרחשות תקלה.

 • Repair management - ניהול תיקונים
  Shopfloor-Online מאפשרת למפעילי מערכי הייצור לפתוח קריאות שירות עבור מחלקת התחזוקה. ממשק המשתמש של המערכת מאפשר לאנשי התחזוקה לסנן את קריאות השירות על פי דחיפותן ולתעדף את מתן המענה לכל קריאה.
   
 • Maintenance management - ניהול תחזוקה
  Shopfloor-Online מאפשרת ליצור תוכנית תחזוקה שוטפת / מונעת על בסיס פרמטרים שונים הנמדדים ממערכות הייצור כגון: שעות עבודה של המכונה, מספר החלקים שיוצרו במכונה, ירידה ביכולת הייצור וכדומה. יומן התחזוקה מתעדכן באופן אוטומטי על בסיס המודולים השונים במוצר המבצעים עקיבה אחר תהליכי הייצור במכונות. ניתן להגדיר נהלי תחזוקה מפורטים ולתעד בקלות את תוצאות הפעולות שבוצעו כאשר מתבצעים טיפולים.
   
 • Tool Management - ניהול כלים / תבניות
  בסביבות ייצור רבות יש צורך בקבלת תמונת מצב על כלים ייעודיים המשמשים לייצור, כגון תבניות הזרקה או כבישה. Shopfloor-Online מסוגלת לעקוב ולתעד את השימוש בכלים אלו, לדעת מה המצב של כל כלי, מיקומו וזמינותו לשימוש. ל- Shopfloor-Online יכולת לנהל תבניות מורכבות ולעקוב אחר המצב של כל תת אלמנט בתבנית. כאשר נעשה שימוש במודול זה במקביל למודול האיכות ולמודול ה-SPC, ניתן לבצע ניתוחים שונים לפי תבנית או תת אלמנט בתבנית.

Shopfloor-Online ודוחות מנהלים:

אחד המאפיינים המרכזיים של Shopfloor-Online הוא יכולת הניתוח המעמיקה של מידע שנאסף במערכת. ככלי ארגוני מרכזי המבצע איסוף מידע רב ממערכות שונות במפעל, מהווים כלי הניתוח של Shopfloor-Online כלי עבודה יומיומי לשכבות הניהול וההנדסה השונות בארגון. המערכת מאפשרת ניתוח וחקר מעמיקים, תוך חיתוך המידע בצורות שונות, באמצעות הדוחות הרבים המסופקים כחלק מן המערכת.
Shopfloor-Online מכילה עשרות דוחות מוכנים מראש המאפשרים ביצוע ניתוחים וחיתוכים שונים על כלל המידע שנאסף באמצעות המודולים השונים במערכת. בנוסף, ניתן להגדיר בקלות דוחות שונים שאינם קיימים במערכת. מנהלים יכולים להפיק דוחות שונים על פי החלטתם או לבחור לקבל דוחות מוכנים בתזמון קבוע מראש באמצעות מייל. הדוחות השונים מוצגים הן בפורמט טבלאי והן בפורמט גרפי.

   מחשוב רצפת ייצור  
   דוגמא למסך Dashboard המציג נתונים מסוכמים בצורה גראפית   

אודות חברת Lighthouse systems :

חברת Lighthouse Systems הינה מהותיקות והמובילות בפיתוח מערכות מידע מפעליות הידועות בשם מערכות לניהול ייצור - MES (Manufacturing Execution Systems). תוכנת MES הינה תוכנה הניתנת להתאמה (קונפיגורציה), אשר מסייעת למפעלים יצרניים להשיג שיפורים מדידים של יעילות, תפוקות, תאימות, איכות ושביעות רצון לקוח.
מערכת ה - MES של חברת Lighthouse Systems הוטמעה עד כה במגוון רחב של תחומי תעשיה כגון:
מכשור רפואי, אריזה, פרמצבטיקה, רכב, תעופה, פלסטיק, אלקטרוניקה ועוד.
חברת Lighthouse Systems עובדת בשיתוף פעולה עם חברות ענק כגון Crown, Toyota, Nissan, GE ועוד רבות נוספות.
משרדי החברה הראשיים ממוקמים באנגליה. לחברה סניפים בארה"ב, סינגפור ואוסטרליה.

Lighthouse systems הינה Gold Partner ושותפה פעילה בארגון MESA הקובע את התקינה בתחום מערכות ה MES בעולם.

 

 

 

תוכנה
+ Shopfloor-Online – מערכת MES לניהול ייצור
+ Loftware Print server - מערכת שרת לניהול מרכזי של הדפסות תויות ברקוד ו - RFID
+ Bartender - תוכנה מקומית להפקת תויות ברקוד ו - RFID
+ Kepware - חבילת מוצרים לתקשורת OPC
+ TopContracts – מערכת לניהול חוזים
+ Serial Keyboard - תוכנה להמרת אותות סריאליים להקלדת מקלדת
+ End of Life Management - תוכנה לניהול רכיבי סוף חיים במוצר
גירסה להדפסה
שלח לחבר
אודות   למה אנחנו   הלקוחות שלנו   מה אומרים עלינו   פרויקטים   מוצרים   תחומי פעילות   צור קשר   דרושים   מפת אתר