אודות

קבוצת מאגמא הוקמה לפני כשלושה עשורים והיא בין חברות ההנדסה המובילות כיום. מאז היווסדה בשנת 1982, עוסקת הקבוצה  בתכנון וביצוע פרויקטים הנדסיים משולבים בתחומי התעשייה והתשתיות.  חברות הנדסה שונות מתמחות בתכנון, ביצוע וניהול פרויקטים, בדרך כלל בנפרד, בעוד שקבוצת מאגמא בנוסף לשירותים הרגילים של חברות הנדסה, מעניקה שירות מקיף לפי מתכונת של קבלן ראשי (Turn-Key); קרי ביצוע עבודות של חברות הנדסה על כל שלבי הפרויקט עד שלב המסירה, כשחלק ניכר מן הפעילות מבוצע In-House.
הפרויקטים המתבצעים ע"י מאגמא כוללים בין היתר תכנון הנדסי, ניהול הפרויקט
והקמתו, תכנון חשמל בקרה ומערכות שליטה, ואפיון והטמעת מערכות תוכנה לאיסוף נתונים ולניהול ייצור (MES). הקבוצה מעסיקה מהנדסים בתחומי תעשייה וניהול, חשמל, מכונות, כימיה ותהליך, ניתוח מערכות, פיתוח תוכנה, תקשורת וראיה ממוחשבת
 
מטרות ומדיניות

בעולם חברות ההנדסה, רואה עצמה קבוצת מאגמא כבית מערכות
(System Integrator), המתמחה בתכנון וביצוע פרויקטים הנדסיים מתוך מטרה לספק פתרונות יעילים, יצירתיים ואיכותיים. כמו כן בולטת הקבוצה בשירות האיכותי כשלקוחותיה
נהנים  מאיכות ביצוע, אמינות, הקשבה ונכונות לסייע לצרכיהם המשתנים. קבוצת מאגמא מצטיינת במהירות תגובה, הקפדה על עמידה בלוחות זמנים ומגבלות תקציב .
כחלק מרצון הלקוח למעורבות בפעילות של חברות הנדסה עימן הוא עובד, מקדמת ומאמינה מאגמא
 בשותפות מלאה כדרך עבודה תוך ירידה לפרטים הקטנים וחתירה להבנה מירבית של בעיות, צרכים, רצונות ומצוקות הלקוח בהקשר לפרויקט ולמשימה המוגדרת.
 
אז מה אנחנו בעצם עושים
?
כחברה בתחום חברות הנדסה אנו מתמקדים בארבעה תחומי פעילות: 

  1. תכנון, ניהול וביצוע פרויקטים כבולטת בין חברות ההנדסה, מספקת קבוצת מאגמא ללקוחותיה השונים פתרונות הנדסה, ניהול, תכנון וביצוע מיזמים בהיקפים שונים בארץ ובעולם.
  2. חשמל אוטומציה ובקרה בעוד שרוב חברות ההנדסה אינן מחזיקות ביכולת זו, קבוצת מאגמא מציגה ללקוחותיה פתרונות מלאים מתחומי התכנון החשמלי, בנית ארונות בקרה וחיווט שטח, תכנות בקרים מתוכנתים (PLC) מסוגים שונים ופיתוח מערכות ממשק אדם מכונה (HMI) של יצרנים מובילים לתפעול הייצור.
  3. מערכות תוכנה - פיתוח, יישום והטמעה של מערכות תוכנה על פי צרכי הלקוח: מערכות לניהול ייצור (MES), מערכות איסוף מידע בזמן אמת - ישירות מרצפת הייצור, יישום מערכות חקר ועקיבות (Traceability) ופתרונות ברקוד ו-RFID.
  4. ראיה ממוחשבת (Machine Vision) - פתרונות מתקדמים מבוססי צילום ועיבוד תמונה. בין היתר כוללים פתרונות אלו התקנת מערכות לביצוע מדידות ובקרת איכות מוצרים על גבי קווי הייצור, צילום לצורך הנחייה של מערכות ייצור ורובוטים, סימון ישיר של מוצרים ב- Data Matrix וקריאתם על פי תקנים בינלאומיים.


מדיניות משאבי אנוש
המדיניות הרווחת בקרב חברות הנדסה רבות הינה שילוב בין שכבות העובדים. על אחת כמה וכמה ניכר הדבר במאגמא; אנו מקיימים תמהיל קבוע בין עובדים ותיקים לאלו הצעירים והמוכשרים. תמהיל זה מאפשר לנו כצוות, לשמור על יצירתיות ורעננות מבלי לוותר על הניסיון שלנו כאחת מתוך חברות ההנדסה הותיקות.  
לחברה מדיניות קבועה להכשרת עובדים חדשים, הכוללת הדרכות פנימיות כחלק משגרת העבודה והוצאת העובדים להכשרות מקצועיות בתחום חברות הנדסה לאורך כל תקופת עבודתם בחברה.
 
מדיניות האיכות והמצוינות של הקבוצה
הנהלת הקבוצה חרטה על דגלה את המחויבות לאיכות גבוהה וללא פשרות של כל הפתרונות והשירותים המסופקים על ידה. הקבוצה הוסמכה לתקן ISO9001-2000 בשנת 2005, ומאז מקפידה על שיפור תהליכי עבודה המאפיינים חברות הנדסה. התכנון החשמלי והמכאני בחברה מבוצע בכלי תכנון של חברות הנדסה מתקדמות מחזית הטכנולוגיה, המבטיחים תכנון איכותי וממזערים את האפשרות לטעויות תכנוניות.Print